Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Depremde uzuvlarını kaybeden çocuklara ücretsiz hizmet sunacak olan Çocuk İyilik Merkezi’nin geçici binası hizmete açıldı. Merkez, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde afet ve felaketlerden etkilenmiş, 21 yaşına kadar olan çocuklara ve gençlere ihtiyaç duydukları ortez, protez, tekerlekli sandalye, fizik tedavi ve psikolojik rehabilitasyon hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Aynı zamanda, merkezin önemli bir misyonu da çocukları afetlere hazırlamak, eğitmek, ihtiyaçlarına uygun projeler geliştirmek ve ilgili konularda bilimsel araştırmalar yapmaktır.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü öncülüğünde, Çukurova Üniversite Sanayi İş Birliği Vakfı, Türk Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Amerika’daki Türk Dernekleri Birliği iş birliği ve Hüsnü Özyeğin Vakfı, Bridge to Türkiye Fund, Turkish Philanthropy Funds ve Türkiye Bankalar Birliği‘nin destekleriyle hayata geçen Çocuk İyilik Merkezi, 6 Şubat depremlerinden etkilenmiş 21 yaşına kadar tüm çocukların ve gençlerin bütüncül bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini ülkemizin her yerinde karşılamaktadır.

Çocukların ve ailelerinin tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran merkez, 1.500 metrekarelik bir alana kurulan 800 metrekarelik binasıyla, fiziksel ve psikolojik rehabilitasyon için gerekli tüm cihaz ve donanımla hizmet verecektir.