Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kahramanmaraş merkezli depremlerde anne ve babasını kaybeden, sol kolu dirsek altından kesilen Berat (10) ile sağ bacağı diz altından kesilen Ecrin Polatlar (3) kardeşlere, Adana Çocuk İyilik Merkezi Projesi kapsamında ücretsiz protez takıldı. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), proje kapsamında depremde büyük yara alan çocukların tedavilerinin hayat boyu ücretsiz olarak devam ettirileceğini bildirdi. Anneanne Elvan Gökşen (52), “Ecrin’in ayağı bendim. Çocuk şükür, artık kendi ayakları üzerinde duracak ve yürüyebilecek” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde evleri yıkılan Elif (28) ile Yusuf Can Polatlar (37) çifti yaşamını yitirirken, çocukları Nuri (12), Berat ve Ecrin Polatlar yaralı kurtuldu.

Enkaz altında kalan Ecrin’in ezilen sağ bacağı diz altından, Berat’ın ise sol kolu dirsek altından ampute edildi. Dede Nuri Can Polatlar (60) torunlarına kol ve bacak protezleri takılması için Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde faaliyete geçen Çocuk İyilik Merkezi’ne başvurdu.

Burada yapılan muayene ve hazırlığın ardından Ecrin ile Berat’ın protezleri takıldı. Sağ eli kırılan Nuri ise fizyoterapiye alındı. Depremzede kardeşlerin bu merkezde ücretsiz olarak hayat boyu takip edileceği bildirildi.

Kardeşlerin dedeleri Nuri Can Polatlar, “Depremde oğlum, gelinim vefat etti. 10 yaşında torunumun kolunu, küçük torumun bacağını kestiler. Çukurova Üniversitesi’nin rektörü ve doktorları torunlarımın tedavilerini yürütüp ücretsiz olarak protezlerini taktı. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Kaynak: Milliyet