Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, 6 Şubat 2023’te yaşanan deprem felaketindeki özverili çalışmaları nedeniyle 6. Uluslararası Dünya Kadınlar Kongresi Düzenleme Kurulu tarafından “Yılın Kadın Rektörü” ödülüne layık görüldü.

Ankara’da gerçekleştirilen kongrede düzenlenen törende ödülü, Kongre Onursal Başkanı ve Bakü Kızlar Üniversitesi Rektörü Prof. Sevinç Rahimova ile Delhi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harpreet Kaur tarafından takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Prof. Dr. Tuncel, “Bu kıymetli ödül, millet olarak yaşadığımız zorlu süreçlerde dayanışmanın ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için de bir fırsat sunmaktadır” dedi.

Eğitimin toplumların ve dünyanın dönüşümünde kilit bir role sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Tuncel, “Bu nedenle, eğitimdeki kadın liderler olarak eğitim kurumlarından başlayarak her alana yayılan olumlu bir etki yaratabiliriz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Tuncel, deprem felaketi sırasında Çukurova Üniversitesi olarak yürüttükleri çalışmalara da değindi.

Depremde uzuvlarını kaybeden çocukların rehabilitasyonuna yönelik Çocuk İyilik Merkezi Projesi’ni hayata geçirdiklerini belirten Prof. Dr. Tuncel, “Bu ödülü, bu süreçte emeği geçen herkese ithaf ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Tuncel, depremzedelere ve devlete destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Birlikte çok daha güçlüyüz” diye konuştu.

Kaynak: Medya Gazete